Zajímavosti a okolí

Hracholusky - přehradní jezero uprostřed lesů

Přehradní jezero Hracholusky láká milovníky koupání do svých vod dvacet kilometrů od Plzně, ve směru na Stříbro. Jezero, které v tomto skalnatém údolí uprostřed lesů napájí řeka Mže, je dlouhé 22 kilometrů. Pláže jsou tu travnaté a vstup do vody pozvolný. Vodní radovánky si zde zpestříte například vodními trampolínami, které najdete v areálu plovoucích trampolín AquaJump v prostoru Transkempu Hracholusky u hráze přehrady. Přímo na vodní hladině se tu vyřádíte na obřích trampolínách, z nichž největší má téměř devět metrů, na skákadlech a skluzavce.

Tuto zábavu pro malé i velké si navíc užijete zcela bezpečně, pod dohledem plavčíka. Malým návštěvníkům tu zapůjčí plovací vesty. Hladinu hracholuského jezera však můžete zčeřit i na vodním šlapadle či loďce, které se zde zapůjčíte. A máte-li v oblibě trošku větší lodě, tak jistě využijete tamní pravidelnou lodní přepravu.

  

aquaball
minigolf-hracho...
motokary
parnik
slapadla
vodni trampolin...

 

zřícenina hradu Buben

- nachází se ve vzdálenosti 3km (asi půl hodiny pěšky)

- Zřícenina hradu Buben se nachází nad soutokem Plešnického potoka a řeky Mže, přibližně 4 km západně od Města Touškov. Původní hrad byl založen ve 14.století a do dnešní doby se z něj zachovaly zbytky brány a věžovitého stavení. Kolem roku 1567 je uváděn jako pustý. Zřícenina je volně přístupná.

značené cyklostesky

- Z pensionu je možné podnikat nejrůznější výlety na kole, nachází se na cyklostezce č. 37.

- náruživým cyklistům doporučujeme vyzkoučet např. Cyklotrasa:Okolí Hracholuské přehrady (42km, lesní cesty a silnice 3 třídy, celkem vystoupeno/sestoupeno 633 výškových metrů) 

turistické značky

- Přímo okolo pensionu vede červená turistická značka, pokud po červené dojdete na 2 km vzdálenou zříceninu hradu Buben, můžete pokračovat také po modré, nebo zelené.

vlakové spojení

- zastávka Plešnice na trati Plzeň - Stříbro - Cheb je vzdálená cca 300m

- vlaky do plzně jezdí přibližně 1x za hodinu, cesta do Plzně trvá 20minut. (pokud dorazíte z Plzně na kole či pěšky a přeceníte svoje síly, nebo se "zdržíte" v restauraci, můžete vyzkoušet nový koridor zrekonstruovaný v roce 2006.)

 

Monday the 15th. - Joomla Templates